Spotkanie z podróżnikiem

Intensywny zapach orientalnych przypraw, wszechobecne kolory, głośne targi. Tak wyglądają wakacje w Maroku! To jednak nie wszystko, ponieważ na podróżnych czekają też zachwycające zabytki, piękne plaże, gościnni mieszkańcy i wiele więcej. Dziś dzięki wizycie w naszej szkole Pana Piotra Bedlińskiego – wspaniałego podróżnika , odkryliśmy to miejsce z zupełnie nowej strony.
    Na podstawie swoich niesamowitych opowieści, mnóstwa zdjęć i ciekawych eksponatów przeniósł nas wirtualnie  do tego afrykańskiego kraju. Byliśmy w głośnym Marakeszu, romantycznej Casablance, ruinach arabskich pałaców, meczetach, grobowcach, targach spożywczych i w wytwórni tkanych ręcznie dywanów oraz fabryce produkującej  tradycyjne marokańskie obuwie.
      Dowiedzieliśmy się z opowieści Pana Podróżnika jak wygląda i smakuje kuchnia marokańska, system edukacji w tamtym kraju oraz czym się kierować podczas zakupów na marokańskim targu. Pan Piotr podkreślał, że podczas jego podróży najważniejsi są napotkani ludzie – otwarci, spontaniczni, przyjaźni.  Po dzisiejszym spotkaniu każdy z nas chyba już zaczął planować podróż do tego fascynującego kraju.